Romantické komedie ničí partnerské vztahy

17. prosince 2008 v 14:46 | ... Novinky.cz |  Ostatní
Podle skotských odborníků filmy typu Deník Bridget Jonesové či Notting Hill mají zhoubný vliv na vztahy. A kdo se chce vyvarovat velkých problémů na konci roku, měl by letos ve vánočním programu minout všechny podobné typy filmů. Ty totiž lidem poskytují naprosto nerealistická očekávání vůči skutečným vztahům a potenciálně mohou být pro partnerství velmi nezdravé.


Nepravděpodobné šťastné konce, nepravděpodobné scénáře a naprosto falešná filozofie jsou skutečným kladivem na spokojený dlouhodobý vztah.
Podle skotských vědců romantické filmy vštěpují lidem naprosto zvrácený pojem o perfektním vztahu uvnitř společnosti a poskytují nerealistická očekávání v lásce. Také velmi zjednodušují proces zamilování a chybně poskytují dojem, že by mohlo a mělo být lásky dosaženo bez jakékoli snahy.

Psychologové z Heriot Watt University v Edinburghu zjistili, že fanoušci filmů Láska přes internet, Svatby podle Mary a Zatímco jsi spal většinou neumějí efektivně komunikovat se svým partnerem, přičemž většina se domnívá, že pokud je někdo dotyčnému souzený, pak tuší, co se děje v hlavě a duši druhého, bez toho aniž by mu to musel říkat.

"Manželští poradci často potkávají páry, které věří, že by měl být sex pořád dokonalý, a pokud je někomu souzeno být s vámi, pak by měl vědět, co se ve vás děje a co chcete, bez toho aniž byste mu to říkali," tvrdí autor studie psycholog Bjarne Holmes.

"My všichni chceme být úspěšní ve svých vztazích. My všichni chceme být těmi pravými a potkat toho pravého. Naneštěstí lidé tíhnou k tomu, že věří hollywoodskému ideálu perfektního vztahu. To je naprosto nerealistické. Lidé si myslí, že pokud jejich vztah není jako z hollywoodského filmu, pak není dobrý," dodává Holmes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama