Ministerstvo ustoupilo a povolilo sázky po internetu

17. prosince 2008 v 14:44 | ... Novinky.cz |  Ostatní
Tuzemské sázkové kanceláře mohou naplno rozjet svůj byznys na internetu. Ministerstvo financí ve středu oznámilo, že pěti českým společnostem oficiálně povolilo kursové sázky na internetu. Tento byznys funguje již ilegálně. Doposud v Česku internetový hazard provozovaly jen zahraniční společnosti. Ministerstvo financí proti tomu protestovalo.

17. 12. 2008 12:08 - PRAHA
"Velice výrazně se to rozmohlo ilegálně, nešlo to udržet. Stát tím přicházel o peníze," řekl Novinkám mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.
Povolení k hazardu na internetu se bude týkat společností Sazka, Synot Tip, Fortuna, Tipsport a Chance. Provozovat smí pouze kursové sázky, tedy například tipování sportovních výsledků.
"Provozovatel umožní účast ve hře pouze osobám, u nichž při registraci dle platného průkazu ověří jejich totožnost a skutečnost, že se jedná o osoby starší osmnácti let," zdůraznil úřad.
Pět zmíněných společností bude podléhat regulaci podle herního zákona a samozřejmě jim bude stát účtovat správní poplatky. Podle úřadu musí společnosti část svých zisků použít na veřejně prospěšné účely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama