Držela vodovou dietu a upila se k smrti

15. prosince 2008 v 23:57 | ...tn.nova.cz |  Ostatní
Čtyřicetiletá Britka chtěla zhubnout, zvolila si ale příliš radikální dietu. Čtyři litry vody na ni byly moc.
Jacqueline Hensonová držela dietu nazvanou Lehčí život. Tato drastická hubnoucí kúra spočívá ve snížení energetického příjmu na 2200 kilojoulů (běžná denní spotřeba ženy je čtyřikrát vyšší) a v pití čtyř litrů vody denně.

O této dvanáctitýdenní dietě se přitom ví, že může způsobit vypadávání vlasů, narušení menstruačního cyklu a otravu vodou.

Něco takového potkalo i matku pěti dětí Hensonovou. První tři týdny držela dietu bez problémů a byla jejími výsledky nadšená.

Jednoho dne v půlce listopadu ale začala pít až po odpoledním příchodu domů - během necelých dvou hodin do sebe nalila asi čtyři litry vody. Kolem jedenácté už jí bylo špatně a krátce na to v koupelně zkolabovala.

Důvod? Nečekaný "příliv" vody do těla Hensonové způsobil otok mozku. Druhý den po kolapsu zemřela.

Její manžel proto obratem zažaloval firmu, která dietu předepisuje. Ale neuspěl. Zástupkyně společnosti totiž u soudu prohlásila, že klienti "hubnoucí kúry" jsou vždycky upozorňováni, aby potřebné čtyři litry vody vypili během celého dne po malých dávkách.

Vypít čtyři litry vody během pár desítek minut, to může zničit kohokoli, upozornil při procesu soudní lékař.

Hensonová není první letošní obětí nadměrného pití vody. V červenci se voda stala osudnou Andrewu Thortonovi, kterému způsobila srdeční selhání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Makiss Makiss | 12. května 2009 v 19:56 | Reagovat

jejky....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama