Benzín už za 21,30 Kč. MAPA levných čerpacích stanic

15. prosince 2008 v 23:58 | ...tn.nova.cz |  Ostatní
Podle společnosti CCS za minulý týden průměrně benzín zlevnil o padesátník, nafta skoro o sedmdesát haléřů.
Nejdražší benzín tankují řidiči v Moravskoslezském a Libereckém kraji, kde za litr platili v průměru téměř 24 korun. Nejlevnější benzín je k dostání u čerpacích stanic v Královéhradeckém kraji, kde litr vyjde na 23,41 koruny.

Rekordně levný benzín ale nabízí čerpací stanice v kraji Jihočeském. U pumpy Robin Oil v Drhovli se dá Natural 95 natankovat za 21,30 Kč.

Nafta je nejdražší v Libereckém kraji, kde litr stojí 26,31 Kč. Výhodu nejlevnějších cen si u nafty udržel Karlovarský kraj, litr tam vyjde na 25,64 koruny.

A jak bude v dalších týdnech? Podle analytiků budou pohonné hmoty i nadále zlevňovat, i když pomaleji něž dosud. "Ve prospěch českých motoristů v minulém týdnu působilo posilování koruny vůči dolaru, díky čemuž bychom se mohli dočkat dalšího zlevnění. I nadále lze počítat s řádem desetihaléřů," říká analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.

Kromě posilování koruny motoristům pomáhá i zlevňování ropy a ropných produktů. Barel ropy se v současnosti na světových trzích obchoduje těsně pod hranicí 50 dolarů - ještě počátkem října se ceny pohybovaly kolem 90 dolarů za barel.

mapa - zde http://tn.nova.cz/zpravy/ekonomika/benzin-uz-za-21-30-kc-mapa-levnych-cerpacich-stanic.html
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama