Prosinec 2008

Rudolf "Mlátička" Kraj: Pála vyhraje, má kuráž a je to kus chlapa

17. prosince 2008 v 14:49 | ...tn.nova.cz |  Ostatní


Na tn.cz večer uvidíte přímý přenos boxerského galavečera. Ten si rozhodně nenechá ujít ani Rudolf Kraj, který se na zápasy moc těší a věří, že diváci uvidí tvrdý boj i dobrou show.

Diváci uvidí celkem devět zápasů a jeden z nich dokonce bude mezi zástupkyněmi něžného pohlaví. Vrcholem večera však bude souboj českého boxera Ondřeje Pály s Nizozemcem Harrym Duivenem Juniorem o titul mistra organizace PABA. Pokud 110 kilogramů vážící Čech uspěje, budou mu chybět jen dva vítězné zápasy k tomu, aby se utkal o titul mistra světa organizace WBA v supertěžké váze, který střeží ruský obr Nikolaj Valujev.


Na Vánoce by mohlo sněžit, připouštějí opatrně meteorologové

17. prosince 2008 v 14:47 | ... |  Ostatní
Meteorologové nevylučují, že by na Vánoce mohlo sněžit i v nížinách. Vyplývá to alespoň z dosavadních výpočtů numerických modelů. Jako nejpravděpodobnější se zatím jeví, že by sněhové srážky mohly přijít do nížin 25. prosince. Alespoň část vánočních svátků tak možná bude na sněhu.


"Sněhové srážky na Vánoce nevylučujeme," odpověděl na dotaz Novinek meteorolog Českého hydrometeorologického ústavu. V podobném duchu se o výhledu na příští týden vyjádřila i Dagmar Honsová z Meteopressu.
Podle ní se ve středu se budou denní teploty pohybovat mezi čtyřmi a osmi stupni Celsia, zejména na Moravě se setkáme s intenzivními srážkami, které budou v Jeseníkách a Beskydech sněhové.
Ve čtvrtek se na českém území mírně ochladí. Bude i nadále zataženo s občasným deštěm. V Jeseníkách a Beskydech by mohlo napadnout až 15 centimetrů sněhu, dodala Honsová.
Podobný ráz počasí vydrží i v pátek, o posledním adventním víkendu a na počátku příštího týdne. Mělo by být i nadále zataženo s občasnými srážkami, které budou v polohách nad 600 metrů sněhové, v nížinách dešťové či smíšené. Denní teploty budou i nadále nad bodem mrazu.

O Vánocích nasněží i v nížinách

K ochlazení by mohlo podle Honsové dojít kolem 25. prosince. Denní teploty by měly klesnout na minus tři až jeden stupeň Celsia, přičemž srážky by v tomto období mohly být sněhové i v nížinách.
Sněhová nadílka zatím vypadá nejreálněji na období kolem Silvestra a Nového roku, kdy by podle dlouhodobých předpovědí ČHMÚ mělo dojít k ochlazení, které by mělo být provázeno sněhovými přeháňkami.

Romantické komedie ničí partnerské vztahy

17. prosince 2008 v 14:46 | ... Novinky.cz |  Ostatní
Podle skotských odborníků filmy typu Deník Bridget Jonesové či Notting Hill mají zhoubný vliv na vztahy. A kdo se chce vyvarovat velkých problémů na konci roku, měl by letos ve vánočním programu minout všechny podobné typy filmů. Ty totiž lidem poskytují naprosto nerealistická očekávání vůči skutečným vztahům a potenciálně mohou být pro partnerství velmi nezdravé.


Nepravděpodobné šťastné konce, nepravděpodobné scénáře a naprosto falešná filozofie jsou skutečným kladivem na spokojený dlouhodobý vztah.
Podle skotských vědců romantické filmy vštěpují lidem naprosto zvrácený pojem o perfektním vztahu uvnitř společnosti a poskytují nerealistická očekávání v lásce. Také velmi zjednodušují proces zamilování a chybně poskytují dojem, že by mohlo a mělo být lásky dosaženo bez jakékoli snahy.

Psychologové z Heriot Watt University v Edinburghu zjistili, že fanoušci filmů Láska přes internet, Svatby podle Mary a Zatímco jsi spal většinou neumějí efektivně komunikovat se svým partnerem, přičemž většina se domnívá, že pokud je někdo dotyčnému souzený, pak tuší, co se děje v hlavě a duši druhého, bez toho aniž by mu to musel říkat.

"Manželští poradci často potkávají páry, které věří, že by měl být sex pořád dokonalý, a pokud je někomu souzeno být s vámi, pak by měl vědět, co se ve vás děje a co chcete, bez toho aniž byste mu to říkali," tvrdí autor studie psycholog Bjarne Holmes.

"My všichni chceme být úspěšní ve svých vztazích. My všichni chceme být těmi pravými a potkat toho pravého. Naneštěstí lidé tíhnou k tomu, že věří hollywoodskému ideálu perfektního vztahu. To je naprosto nerealistické. Lidé si myslí, že pokud jejich vztah není jako z hollywoodského filmu, pak není dobrý," dodává Holmes.

Británie odsoudila muže za teroristické útoky na 32 let do vězení

17. prosince 2008 v 14:45 | ... Novinky.cz |  Ostatní
Lékař iráckého původu Bilal Abdulla, který se loni pokusil spáchat atentáty na letišti v Glasgowě, byl ve středu soudem v Woolwichi shledán vinným z pokusu spáchat masovou vraždu. Ve vězení stráví nejméně 32 let, o výši trestu však soud teprve rozhodne. více na novinky.cz

Ministerstvo ustoupilo a povolilo sázky po internetu

17. prosince 2008 v 14:44 | ... Novinky.cz |  Ostatní
Tuzemské sázkové kanceláře mohou naplno rozjet svůj byznys na internetu. Ministerstvo financí ve středu oznámilo, že pěti českým společnostem oficiálně povolilo kursové sázky na internetu. Tento byznys funguje již ilegálně. Doposud v Česku internetový hazard provozovaly jen zahraniční společnosti. Ministerstvo financí proti tomu protestovalo.

17. 12. 2008 12:08 - PRAHA
"Velice výrazně se to rozmohlo ilegálně, nešlo to udržet. Stát tím přicházel o peníze," řekl Novinkám mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.
Povolení k hazardu na internetu se bude týkat společností Sazka, Synot Tip, Fortuna, Tipsport a Chance. Provozovat smí pouze kursové sázky, tedy například tipování sportovních výsledků.
"Provozovatel umožní účast ve hře pouze osobám, u nichž při registraci dle platného průkazu ověří jejich totožnost a skutečnost, že se jedná o osoby starší osmnácti let," zdůraznil úřad.
Pět zmíněných společností bude podléhat regulaci podle herního zákona a samozřejmě jim bude stát účtovat správní poplatky. Podle úřadu musí společnosti část svých zisků použít na veřejně prospěšné účely.

Benzín už za 21,30 Kč. MAPA levných čerpacích stanic

15. prosince 2008 v 23:58 | ...tn.nova.cz |  Ostatní
Podle společnosti CCS za minulý týden průměrně benzín zlevnil o padesátník, nafta skoro o sedmdesát haléřů.
Nejdražší benzín tankují řidiči v Moravskoslezském a Libereckém kraji, kde za litr platili v průměru téměř 24 korun. Nejlevnější benzín je k dostání u čerpacích stanic v Královéhradeckém kraji, kde litr vyjde na 23,41 koruny.

Rekordně levný benzín ale nabízí čerpací stanice v kraji Jihočeském. U pumpy Robin Oil v Drhovli se dá Natural 95 natankovat za 21,30 Kč.

Nafta je nejdražší v Libereckém kraji, kde litr stojí 26,31 Kč. Výhodu nejlevnějších cen si u nafty udržel Karlovarský kraj, litr tam vyjde na 25,64 koruny.

A jak bude v dalších týdnech? Podle analytiků budou pohonné hmoty i nadále zlevňovat, i když pomaleji něž dosud. "Ve prospěch českých motoristů v minulém týdnu působilo posilování koruny vůči dolaru, díky čemuž bychom se mohli dočkat dalšího zlevnění. I nadále lze počítat s řádem desetihaléřů," říká analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.

Kromě posilování koruny motoristům pomáhá i zlevňování ropy a ropných produktů. Barel ropy se v současnosti na světových trzích obchoduje těsně pod hranicí 50 dolarů - ještě počátkem října se ceny pohybovaly kolem 90 dolarů za barel.

mapa - zde http://tn.nova.cz/zpravy/ekonomika/benzin-uz-za-21-30-kc-mapa-levnych-cerpacich-stanic.html

Držela vodovou dietu a upila se k smrti

15. prosince 2008 v 23:57 | ...tn.nova.cz |  Ostatní
Čtyřicetiletá Britka chtěla zhubnout, zvolila si ale příliš radikální dietu. Čtyři litry vody na ni byly moc.
Jacqueline Hensonová držela dietu nazvanou Lehčí život. Tato drastická hubnoucí kúra spočívá ve snížení energetického příjmu na 2200 kilojoulů (běžná denní spotřeba ženy je čtyřikrát vyšší) a v pití čtyř litrů vody denně.

O této dvanáctitýdenní dietě se přitom ví, že může způsobit vypadávání vlasů, narušení menstruačního cyklu a otravu vodou.

Něco takového potkalo i matku pěti dětí Hensonovou. První tři týdny držela dietu bez problémů a byla jejími výsledky nadšená.

Jednoho dne v půlce listopadu ale začala pít až po odpoledním příchodu domů - během necelých dvou hodin do sebe nalila asi čtyři litry vody. Kolem jedenácté už jí bylo špatně a krátce na to v koupelně zkolabovala.

Důvod? Nečekaný "příliv" vody do těla Hensonové způsobil otok mozku. Druhý den po kolapsu zemřela.

Její manžel proto obratem zažaloval firmu, která dietu předepisuje. Ale neuspěl. Zástupkyně společnosti totiž u soudu prohlásila, že klienti "hubnoucí kúry" jsou vždycky upozorňováni, aby potřebné čtyři litry vody vypili během celého dne po malých dávkách.

Vypít čtyři litry vody během pár desítek minut, to může zničit kohokoli, upozornil při procesu soudní lékař.

Hensonová není první letošní obětí nadměrného pití vody. V červenci se voda stala osudnou Andrewu Thortonovi, kterému způsobila srdeční selhání.

Nic než pravda: šokoval manželku ve studiu, spal s prostitutkou

15. prosince 2008 v 23:55 | ... Novinky.cz |  Ostatní
Soutěžící Jan Kratochvíl zřejmě pořádně lituje, že do soutěže Nic než pravda šel. Nejenže si po své lži neodnesl ani korunu, ale ještě k tomu má co vysvětlovat své manželce a dětem. Na otázku, zda někdy spal s prostitutkou, odpověděl negativně, avšak skutečnost je zřejmě jiná.