Třem dětem umřela máma na neznámou infekci. Potřebují pomoc

25. listopadu 2008 v 1:14 | ...tn.nova.cz |  OstatníNa neznámou infekci zemřela 3. listopadu matka tří dětí, o které se jejich otec nestará. Děti mají už jen babičku.

Neuvěřitelně smutný příběh se začal psát 3. listopadu v Kněžicích na Jihlavsku. Dosud neznámé infekci zde podlehla mladá maminka tří dětí, kterým zůstala jen babička.

"Dvanáctiletá Šarlota a pětiletá dvojčata Alínek a Nikýnek mají už jen babičku, která se o ně teď stará," říká Jiří Vítek, rodinný přítel zesnulé ženy, jenž se spolu se svou manželkou rozhodl na pomoc dětem uspořádat finanční sbírku.

Jednatřicetiletá Marcela Punčochářová děti vychovávala sama, jejich otec o ně totiž od narození nejevil zájem. "To, co děti postihlo, je obrovská tragédie. Hlavně Šarlota to nese hodně těžce. O to větší teď všichni potřebují pomoc," dodává Vítek.

Babička tří dětí, jíž už soud předběžným opatřením výchovu dětí svěřil, se kromě nich stará ještě o svou maminku.

Sbírku na pomoc dětem oficiálně zaštítilo město Jihlava. Zesnulá žena totiž pracovala u zdejší Městské policie. "Cítili jsme to jako povinnost vůči jejím dětem. Je to to nejmenší, co pro ně teď můžeme udělat," potvrdil náměstek jihlavského primátora Radek Vovsík.

Přispějte na konto Marcela
Sbírku na pomoc dětem, které přišly o maminku, město Jihlava vyhlásilo dnes. Peníze je možné posílat na speciálně založený účet od 28. listopadu.

"Pokud chcete dětem pomoci, číslo účtu nesoucího jméno "Konto Marcela" je 43-3593890267/0100. Veškeré vybrané prostředky budou poté poukázány na účet dětem a budou využity jen pro jejich potřebu," shodují se Vítek s Vovsíkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama