Policie krotí fanoušky Baníku v Olomouci, zatím drobné potyčky

25. listopadu 2008 v 1:08 | ...tn.nova.cz | |  Ostatní
Celá Olomouc je vzhůru nohama, kvůli fanouškům Baníku nejezdí doprava a jsou uzavřené ulice. Zápas začal bez větších incidentů.


Před čtvrtou hodinou dorazil do Olomouce zpožděná vlaková souprava, která byla speciálně určená pro vyhlášené fanoušky Baníku. Na nádraží v hanácké metropoli dorazilo zhruba 1500 fanoušků ostravského celku. Připraveno na ně bylo na 400 strážců zákona. Zápas 15. kola Gambrinus ligy začal v 17 hodin

Těsně před výkopem museli policisté řešit několik drobných šarvátek. "Proběhlo několik drobných šarvátek, které jsme včas vyřešili. Nikdo není zraněný a nejsou ani žádní zatčení. Doufám, že tomu tak bude i nadále," řekl tn.cz po začátku zápasu velitel olomoucké policie Jaroslav Chytil. Ten upřesnil, že na stadionu jsou přítomny 3000 fanoušků Baníku.

Přísná bezpečnostní opatření

Přímo na nádraží čekal na fotbalové chuligány policejní kordon těžkooděnců, který je vedl na stadion. Po celé trase Olomoucí jsou uzavřené ulice, do kterých nemohou osobní auta, ani prostředky městské hromadné dopravy. Majitelé restaurací a prodejen byli upozorněni, aby své podniky raději vůbec neotevírali.

Rvačku rozehnala policejní auta

Policie musela řešit první incident ještě před příjezdem hlavní skupiny ostravských fandů. V centru města se poprali dvě skupinky znepřátelených táborů, policie včas zakročila.
"Incident se stal asi hodinu před příjezdem speciálního vlaku. Postavily se proti sobě dvě skupiny osob, ale po příjezdu policejních aut se rozutekly," řekl Chytil.

Na jaře zažila Olomouc apokalypsu

Jeho slova potvrzuje přímo z místa i reportérka tn.cz Vanda Rajnochová: "Policie situaci monitoruje již od brzkých ranních hodin, zatím nebyl nikdo obviněn."

Přísné bezpečnostní podmínky jsou důsledkem špatné pověsti ostravských fanoušků i díky tomu, že na jaře po jejich řádění málem lehl místní stadion popelem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama