Hnus v regálech: plesnivý salám Vysočina

25. listopadu 2008 v 1:08 | ...tn.nova.cz |  Ostatní
Nejvyšší kvalita zaručeně u nás. Heslo řetězce Lidl zní po našem nálezu spíš ironicky.


Třistagramový vakuovaný salám vysočina byl posetý plísní. Takových balení jsme v supermarketu objevili hned několik. Uzeniny sice mají minimální trvanlivost do 6. prosince 2008, ale po jejich zkonzumování by člověk mohl mít zažívací potíže.

Už na pohled je zřejmé, že plíseň se rozšířila u balení, u kterých pravděpodobně selhalo vakuování. Okolo salámu jsou vzduchové bubliny.

Vedoucí prodejny na pražském Barrandově, kde jsme plesnivou "pochoutku" objevili, našemu štábu řekl, že kontroly zboží samozřejmě probíhají, nicméně zrovna tato krabice se salámy kontrole pravděpodobně unikla. "Regál hned prověříme," dodal pracovník obchodu.

Vedení prodejny se za plesnivé salámy omluvilo a bez problémů jsme za poškozené zboží dostali peníze zpátky. Je ale podivné, že silně plesnivějících uzenin si nevšimla ani pokladní, přestože jsme na pás záměrně položili vedle sebe hned několik kusů salámu. "Ještě se mi snažila ty salámy co nejrychleji prodat," popisuje redaktorka televize Nova Alena Kovářová.

"Společnost Kostelecké uzeniny, a.s. produkuje až 120 tun uzenin denně. Výroba probíhá pod stálým veterinárním dozorem, je pravidelně auditovaná podle kvalitativních standardů a veškeré výrobky prochází důslednou výstupní kontrolou. Přesto však nemůžeme vyloučit, že při požkození obalů jako je třeba povolené vakuum může dojít ke kvalitativním změnám zboží. K tomuto konkrétnímu případu se budeme moci vyjádřit až po řádném posouzení zboží," řekla mluvčí Kosteleckých uzenin Barbora Holubová.
//

/* */
/* */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama