Listopad 2008

Zemřel nejstarší člověk na světě

27. listopadu 2008 v 23:52 | ... Novinky.cz |  Ostatní
Nejstarší člověk na světě zemřel ve středu ve věku 115 let a 120 dní. Byla jím Američanka Edna Parkerová, která byla podle Guinnessovy knihy rekordů nejstarším člověkem na světě, se narodila 20. dubna 1893. Od roku 1938, kdy zemřel její manžel, žila na své zemědělské usedlosti sama až do sta let, kdy se přestěhovala k synovi.

Smrt ženu zastihla v pečovatelském zařízení ve městě Shelbyville nedaleko Indianapolisu, kde letos v dubnu, poměrně čilá, oslavila 115. narozeniny.
Parkerová měla pět vnuků, 13 pravnuků a 13 prapravnuků. Přežila oba své syny - Clifforda a Earla Juniora i dvě sestry.
Stejný ročník narození jako Parkerová (1893) má podle Guinnessovy knihy rekordů ještě Portugalka Maria de Jesusová (narozena 10. září). Třetí nejstarší osobou na naší planetě je Američanka Gertrude Bainesová, která se narodila 6. dubna 1894.

Češi dají za dárky desetitisíce. Kolik dá Gott, Kynychová...

27. listopadu 2008 v 23:47 | ...tn.nova.cz |  Ostatní
Každá domácnost nechá pod stromkem desetitisíce. Jak moc se liší Vánoce celebrit od těch běžných?
Cukroví, stromeček, bramborový salát. A dárky. Vánoční svátky se blíží. A s nimi i každoroční nákupní horečka.

Nic na tom nemění ani fakt, že světem zmítá ekonomická krize, firmy propouštějí a vlády pumpují do ekonomiky miliardy.

"Průzkumy veřejného mínění nám říkají, že průměrná česká domácnost za dárky utratí dvacet tisíc korun. Toto číslo je sice často nadsazené, ale i tak odhaduji, že Češi utratí za Vánoce víc peněz než loni. I když to nebude takový skok, jaký bychom zaznamenali bez finanční krize," zamýšlí se ekonomka Markéta Šichtařová.

Ta odhaduje, že bude útrata vyšší o dvě procenta. V západní Evropě oproti tomu budou letos Vánoce chudší. "Česká ekonomika roste rychle a i když kvůli krizi zpomalila, tak pořád ještě roste," uvažuje Šichtařová.

Tomáš Drtina ze společnosti Incoma Research, která sleduje vývoj trhu už dlouhou dobu, má naopak pocit, že krizi pocítili i Češi a budou kvůli tomu méně utrácet.

"Ale i tak obchodníkům na konci roku narostou tržby. Nejvíce u luxusního zboží jako jsou drahé parfémy nebo šperky. Před Vánocemi zkrátka lidé nakupují věci, kolem kterých chodí během roku bez povšimnutí," říká analytik Drtina.

České celebrity chtějí letos utratit méně

Zeptali jsme se některých českých hvězd, zda jsou na Vánoce už přichystány a kolik za dárky utratí. Velké výdaje čekají rodinu režiséra Jana Hřebejka. O Vánocích se se jim má narodit dcerka, a tak si nadělují úpravy v bytě. Chystají se na přestavbu koupelny.

Šetřit se bude letos v rodině Ivana Hlase. Zpěvák už nechce utrácet tisíce za zbytečnosti, které stejně nepotěší. Poslechněte si také, jak se na Štědrý den chystá cvičitelka Hanka Kynychová, herec Lubomír Lipský a zlatý slavík Karel Gott.

Obchodní řetězce se o výdělky nebojí

O tom, že o Vánocích se prodává dobře i to, o co normálně lidé nejeví příliš zájem, jsou přesvědčeni i zástupci velkých obchodních řetězců.

"Kosmetické balíčky jsou v předvánočním shonu na špici zájmu," přitakává mluvčí Hypernovy a Albertu Libor Kytýr.

Eva Karasová z řetězce Tesco přidává další oblíbené věci, které Češi dávají pod vánoční stromek. "Mezi top ten dárky patří elektronika, vybavení do domácnosti, CD, knihy, vybavení na zimní sporty, zimní oblečení, hračky, kosmetika, delikatesy a alkohol," vypočítává.

Nákup vánočních dárků probíhá ve vlnách

A kdy si Češi obstarávají vánoční sortiment? Záleží na tom, co zrovna kupují.

"Češi začínají nakupovat dárky už v průběhu října. Jsou to takové ty dražší dárky jako elektronika a vybavení do domácnosti. Letos letí LCD televize, z věcí do domácnosti pekárny na chleba a mikrovlnky slučující několik funkcí v jednom," shrnuje Karasová.

Kapra nebo suroviny na bramborový salát naopak Češi nakupují až těsně před štědrovečerní večeří, aby bylo všechno co nejčerstvější.

"V prosinci stoupá zájem o potraviny a nápoje, které běžně v průběhu roku nekupujeme - dražší alkohol, exotické ovoce, kvalitní čokoláda a výrobky z ní s vysokým obsahem kakaa," přibližuje nákupní zvyky Čechů Karasová.

Airbus spadl do Středozemního moře. Jeden mrtvý, několik nezvěstných

27. listopadu 2008 v 23:44 | ...tn.nova.cz | |  Ostatní
Letoun skončil ve vlnách poblíž francouzských břehů. Na palubě bylo sedm lidí.
Podle agentury AFP, která o letecké havárii informovala, šlo o cvičný let.

"Letoun se zřítil poblíž města Saint-Cyprien," oznámila místní prefektura. Stroj vyletěl z Perpignanu u španělských hranic.

O osudu většiny posádky není zatím nic bližšího známo. Námořní úřady našly jen jednu z obětí, šest dalších se pohřešuje.

AFP napsala, že trosky stroje už byly objeveny a že na místo směřují dva čluny francouzského námořnictva a vrtulník civilní obrany.

Stroj patřil novozélandským aerolinkám Air New Zealand, už dva roky ho ale na leasing využívaly německé charterové aerolinky XL Airways.

Stroj pilotovali dva piloti německé firmy. Dalších pět lidí na palubě byli inženýři z Air New Zealand a z francouzské společnosti EAS v Perpignanu, u níž byl stroj na technické kontrole. Podle mluvčího XL Airways se piloti zřejmě pokusili o nouzové přistání na vodě.

Airbus A320 je civilní dopravní letoun pro krátké a střední vzdálenosti vyráběný firmou Airbus a jedním z nejprodávanějších letounů této firmy. Na světových leteckých linkách je v provozu od roku 1988.

Do Česka vtrhnul Burger King!

25. listopadu 2008 v 23:17 | blesk.cz |  Ostatní
Do Česka vtrhla světoznámá společnost Burger King! První restaurace mohou od včerejška milovníci hamburgerů navštívit v pražské Metropoli Zličín.

Světová restaurační dvojka otevřela svoji pražskou provozovnu v těsném sousedství restaurace svého největšího konkurenta a lídra světového trhu, kterým je řetězec McDonald's.
"Burger King je na světě déle, než ta druhá firma," rýpnul si do souseda Brian Johnston, ředitel rozvoje pro střední Evropu společnosti Burger King.

A z čeho mohou gurmáni vybírat? Za ochutnání určitě stojí burgerkingská specialita zvaná Whopper.Je to jeden z nejslavnějších hamburgerů, denně se prodá 350 kusů.
Ale Burger King myslel i na vyznavačky štíhlé linie. Především pro dámy připravil King Delight nabídku salátů či rolek s méně než 5% tuku. Chuť i přesto zůstává skvělá!
Po Praze přemýšlí zástupci společnosti i o vytvoření fastfoodů i v dalších velkoměstech. V hledáčku jsou například Brno nebo Plzeň. Druhá restaurace ale pravděpodobně vyroste v nejbližší době znovu v Praze. Teprve poté se dočkají i lidé v dalších městech.
Česká republika je 74. zemí, kde je možné ochutnat hlavní artikl Burger Kingu, sendvič Whopper. Personál restaurace trénoval přípravu Whoppera a dalších jídel déle než čtyři měsíce. "Tohle je velvyslanectví Burger Kinga v České republice a oni jsou diplomaté," komentoval délku přípravy Johnston.
Ačkoliv je Burger King obecně považován za dražší než největší konkurenti, v České republice jsou ceny srovnatelné. Například Whopper stojí 69 korun, menší Big Mac od McDonald's stojí 65 korun.

Všímá te si.

25. listopadu 2008 v 23:06 | ...
NA MNOHA BLOGŮ JSE ZOBRZUJÍ O POKUS PŘEKONAT REKORD V NEJVÍCE KOMENTÁŘU V JEDNOM ČLÁNKU. TAK PROTO JSE TATO ZAMĚŘÍME.(( v neděli tu najdtete výsledky))

pokuď najdete článek z názvem pokus o rekord. tak si všimněte že minimálně 92% komentářů tvoří komentáře admina(zakladatele blogu)

REKORD: V noci bylo - 18 °C. Jak bude dál?

25. listopadu 2008 v 22:01 | ...tn.nova.cz |  Ostatní
Nejnižší teplotu naměřili v Šindelové na Sokolovsku. Od šesti set metrů nad mořem leží místy více než 23 centimetrů sněhu.


V tradičně nejchladnějším místě České republiky, v Šindelové, naměřil meteorolog Rudolf Kovařík v noci na úterý zatím nejnižší teploty letošní zimy. Ve dvou metrech nad zemí bylo minus 13, při zemi dokonce minus 18 stupňů Celsia.

"Mezi půl pátou a půl sedmou ráno se vyjasnila obloha, přestalo sněžit a proto šly teploty tak dolů. Kdyby jasné počasí vydrželo déle, mohly teploty ve dvou metrech nad zemí spadnout až na minus 17," vysvětlil Kovařík.

Chladná rána s teplotami až minus 15 stupňů na horách a minus 8 stupňů v nížinách vydrží v Česku až do pátku. Po ránu by mělo být vždy polojasno, odpoledne se ale bude zatahovat a očekávat se dají i mrznoucí srážky.

Počasí by se mělo podle meteoroložky Dagmar Honsové začít kazit až na konci týdne. "V neděli se začne objevovat inverzní počasí. Na horách tak nejspíš přestane padat sníh. Do té doby by ale ve vyšších oblastech mohlo přibýt ještě 10 až 15 centimentrů nového sněhu."

Žena slavila více než sto let narozeniny ve špatný den

25. listopadu 2008 v 21:59 | ... Novinky.cz |  Ostatní
Žena sfoukávala svíčky ve špatný den zřejmě nejméně 100 let.

Jedna z nejstarších žen v Anglii slavila své narozeny více než sto let ve špatný den. Lena Thoulessová z vesnice Bowthorpe nedaleko města Norwich oslavila 23. listopadu úctyhodných 106 let. Své narozeniny slavila vždy v tento den, avšak nyní se díky detektivním schopnostem její dcery podařilo zjistit, že narozeniny slavila celý život omylem o den později, než by správně měla.

Dcera stařičké ženy Lena Brooksová přišla na to, že její matka sfoukává své narozeninové svíčky celý život omylem o den později. Podařilo se jí najít rodný list své matky, na kterém stálo, že se narodila 22. listopadu 1902. Sama netuší, proč se celý její život slavily matčiny narozeniny o den později.
"Byli jsme hodně překvapení, když jsme na to přišli. Nikdo v rodině neví, jak k této chybě došlo. Nicméně stále budeme s matkou slavit její narozeniny 23. listopadu, je už na tento den zvyklá," uvedla dcera.
Sedmnáctiletá pravnučka Riesha Daynsová vypomáhá v pečovatelském domě, kde její prababička žije a tvrdí, že je to výjimečný člověk. Stejný názor má i vnuk Tony Brooks: "Je to velmi zvláštní dáma a jsme opravdu rádi, že za ní můžeme jezdit a její narozeniny s ní slavit."

Tající ledovce odhalují v Grónsku obří zásoby ropy i zlata

25. listopadu 2008 v 6:58 | ... Novinky.cz |  Ostatní
Je to paradox: zatímco svět si dělá starosti se změnou klimatu, globální oteplování vzbuzuje v Grónsku osudové naděje. Ledová krusta svírající největší ostrov světa kvůli stoupající teplotě rekordně mizí, takže půda - po staletí pokrytá ledovcem - začíná vydávat netušené bohatství.

Cestu k co nejširší autonomii a později k nezávislosti na Dánsku, pod které spadá od roku 1721, mají kromě dnešního referenda vydláždit dosud nevyužité zásoby surovin. V nejbližších letech těžařské společnosti otevřou sedm dolů - na zlato, diamanty, uhlí a olivíny.
Největší poklad zatím odpočívá na dně moře, v hloubce až tisíc metrů. Geologické a seizmologické průzkumy odhalily mimořádné zásoby ropy, především u západního pobřeží. Experti je odhadují až na 110 miliard tun. Jenom dvě menší ložiska se dvěma miliardami tun severně od Nuuku mají skrývat víc ropy, než kolik vydalo v uplynulých 40 letech celé Severní moře.

Těžba už do pěti let?

Těžit by se mohlo do pěti, nanejvýš deseti let. Každý obyvatel ostrova by mohl být desetkrát bohatší na ropu než Kuvajťan. I při poklesu cen ropy jsou ve hře stovky miliard dolarů. "Víme, kde se ropa nachází, zatím postupně zjišťujeme, kolik z ní se vyplatí dostat ze země," potvrdil televizi ZDF Joern Skov Nielsen, náměstek ředitele Ústavu pro nerostné zdroje.
Během minulého čtvrtstoletí pobřežní vody nezamrzaly jen na 150 dní v roce. Podle dánského meteorologického institutu však toto číslo poskočilo v roce 2000 na 160 dní a předloni dokonce na 190.
"Jestliže se bude pevninský ledovec na západním pobřeží rozpouštět i nadále tak dramaticky a nezastaví se ani ústup mořského ledu, poklesne cena výroby jednoho barelu pod dvacet dolarů," upozorňuje Nielsen.

Hlasování také o zahraniční politice

Grónsko získalo na Kodani v roce 1979 rozsáhlou samosprávu. Spolehlivě fungující moderní systém zajišťuje obyvatelům, z nichž pět šestin jsou Inuitové, bezplatné vzdělávání, zdravotní péči, podporu v nezaměstnanosti, starobní důchod i jiné vymoženosti, přičemž téměř všechny vnitřní záležitosti spravují grónští volení politici a úředníci. Samospráva se však nevztahuje na měnu, zahraniční politiku, státní občanství, obranu a justici.
I v Dánsku mnozí přiznávají, že pro dánské daňové poplatníky by mohlo být v budoucnu krajně obtížné zaručit mu jako dosud 3,3 miliardy dánských korun (11,3 mld. korun), takřka polovinu grónského rozpočtu, pokud se z ostrova stanou severské Emiráty. Podle dohody z letošního března se dánský příspěvek do grónského rozpočtu nesníží, Grónsko naopak odvede Kodani polovinu výnosu z těžby nerostného bohatství, a to až do plné výše dánských subvencí.
Grónsko rozhodne v úterním referendu o tom, zda se autonomie rozšíří na hospodářství i zahraniční politiku. Pokud řekne ANO a jeho vůli tak posvětí parlamenty v Nuuku a Kodani, nebude stát postupnému přechodu k nezávislosti nic v cestě.

ČEZ zdraží elektřinu o 9,9 procenta. Plyn by měl naopak zůstat

25. listopadu 2008 v 1:17 | ...tn.nova.cz |  Ostatní
Domácnosti, kterým dodávají elektřinu ČEZ nebo Pražská energetika, od ledna zaplatí o 9,9 procenta více než letos.
Zákazníkům společnosti E.ON, která dodává elektřinu na jihu Čech a Moravy, se ceny zvýší o 16,4 procenta. Na tiskové konferenci to uvedl předseda Energetického regulačního úřadu Josef Fiřt.

Oproti tomu cena plynu pro domácnosti by měla zůstat stejná. V dalších čtvrtletích by cena plynu mohla klesnout, dodal Fiřt.

Konečná cena plynu se skládá z poplatků za přepravu a distribuci, které stanoví Energetický regulační úřad, a ze samotné ceny plynu.

Dominantní dodavatel plynu v Česku, společnost RWE Transgas, oznámí ceny tento pátek.

Takhle dopadly automobily po tragické nehodě.

25. listopadu 2008 v 1:15 | ...tn.nova.cz |  Ostatní


Sedmatřicetiletého Romana Vráblíka poslal soud za tragickou nehodu na 4 roky do vězení.
Auto, které Vráblík řídil, se před třemi lety čelně srazilo s protijedoucím vozem. V tom uhořel jeden muž a dvě mladé ženy.

Krevní zkouška prokázala, že Vráblík se před jízdou opil a dal si i kokain a marihuanu. Zřejmě drogy také způsobily, že si řidič myslel, že je na dálnici a vjel do protisměru.

Vráblík se po havárii nervově zhroutil a léčil se v psychiatrické léčebně. Soud v Lounech ho přesto dnes poslal na čtyři roky do vězení.

Rozsudek není pravomocný. Vráblík se proti němu odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Třem dětem umřela máma na neznámou infekci. Potřebují pomoc

25. listopadu 2008 v 1:14 | ...tn.nova.cz |  OstatníNa neznámou infekci zemřela 3. listopadu matka tří dětí, o které se jejich otec nestará. Děti mají už jen babičku.

Neuvěřitelně smutný příběh se začal psát 3. listopadu v Kněžicích na Jihlavsku. Dosud neznámé infekci zde podlehla mladá maminka tří dětí, kterým zůstala jen babička.

"Dvanáctiletá Šarlota a pětiletá dvojčata Alínek a Nikýnek mají už jen babičku, která se o ně teď stará," říká Jiří Vítek, rodinný přítel zesnulé ženy, jenž se spolu se svou manželkou rozhodl na pomoc dětem uspořádat finanční sbírku.

Jednatřicetiletá Marcela Punčochářová děti vychovávala sama, jejich otec o ně totiž od narození nejevil zájem. "To, co děti postihlo, je obrovská tragédie. Hlavně Šarlota to nese hodně těžce. O to větší teď všichni potřebují pomoc," dodává Vítek.

Babička tří dětí, jíž už soud předběžným opatřením výchovu dětí svěřil, se kromě nich stará ještě o svou maminku.

Sbírku na pomoc dětem oficiálně zaštítilo město Jihlava. Zesnulá žena totiž pracovala u zdejší Městské policie. "Cítili jsme to jako povinnost vůči jejím dětem. Je to to nejmenší, co pro ně teď můžeme udělat," potvrdil náměstek jihlavského primátora Radek Vovsík.

Přispějte na konto Marcela
Sbírku na pomoc dětem, které přišly o maminku, město Jihlava vyhlásilo dnes. Peníze je možné posílat na speciálně založený účet od 28. listopadu.

"Pokud chcete dětem pomoci, číslo účtu nesoucího jméno "Konto Marcela" je 43-3593890267/0100. Veškeré vybrané prostředky budou poté poukázány na účet dětem a budou využity jen pro jejich potřebu," shodují se Vítek s Vovsíkem.

Řidič srazil muže s kočárkem a ujel

25. listopadu 2008 v 1:11 | novinky.cz |  Ostatní
Neznámý řidič srazil v neděli večer v Borovanech na Českobudějovicku chodce s kočárkem. Z místa nehody ujel. Dvaatřicetiletý muž i roční holčička utrpěli lehká zranění. Po řidiči pátrají policisté.

Nehoda se stala v neděli před 18:00 v Nové ulici před domem číslo 354. Řidič tam z neznámých důvodů najel na levý okraj vozovky, kde narazil do chodce tlačícího kočárek s ročním miminkem.
Muž přecházel vozovku z druhé strany a již vstupoval na chodník. Muže i holčičku ošetřil lékař záchranné služby na místě.
Policisté hledají případné svědky nehody. Informace přijmou na lince 158, telefonních číslech 974 226 588 či 974 226 585.

Hnus v regálech: plesnivý salám Vysočina

25. listopadu 2008 v 1:08 | ...tn.nova.cz |  Ostatní
Nejvyšší kvalita zaručeně u nás. Heslo řetězce Lidl zní po našem nálezu spíš ironicky.


Třistagramový vakuovaný salám vysočina byl posetý plísní. Takových balení jsme v supermarketu objevili hned několik. Uzeniny sice mají minimální trvanlivost do 6. prosince 2008, ale po jejich zkonzumování by člověk mohl mít zažívací potíže.

Už na pohled je zřejmé, že plíseň se rozšířila u balení, u kterých pravděpodobně selhalo vakuování. Okolo salámu jsou vzduchové bubliny.

Vedoucí prodejny na pražském Barrandově, kde jsme plesnivou "pochoutku" objevili, našemu štábu řekl, že kontroly zboží samozřejmě probíhají, nicméně zrovna tato krabice se salámy kontrole pravděpodobně unikla. "Regál hned prověříme," dodal pracovník obchodu.

Vedení prodejny se za plesnivé salámy omluvilo a bez problémů jsme za poškozené zboží dostali peníze zpátky. Je ale podivné, že silně plesnivějících uzenin si nevšimla ani pokladní, přestože jsme na pás záměrně položili vedle sebe hned několik kusů salámu. "Ještě se mi snažila ty salámy co nejrychleji prodat," popisuje redaktorka televize Nova Alena Kovářová.

"Společnost Kostelecké uzeniny, a.s. produkuje až 120 tun uzenin denně. Výroba probíhá pod stálým veterinárním dozorem, je pravidelně auditovaná podle kvalitativních standardů a veškeré výrobky prochází důslednou výstupní kontrolou. Přesto však nemůžeme vyloučit, že při požkození obalů jako je třeba povolené vakuum může dojít ke kvalitativním změnám zboží. K tomuto konkrétnímu případu se budeme moci vyjádřit až po řádném posouzení zboží," řekla mluvčí Kosteleckých uzenin Barbora Holubová.
//

/* */
/* */

Policie krotí fanoušky Baníku v Olomouci, zatím drobné potyčky

25. listopadu 2008 v 1:08 | ...tn.nova.cz | |  Ostatní
Celá Olomouc je vzhůru nohama, kvůli fanouškům Baníku nejezdí doprava a jsou uzavřené ulice. Zápas začal bez větších incidentů.


Před čtvrtou hodinou dorazil do Olomouce zpožděná vlaková souprava, která byla speciálně určená pro vyhlášené fanoušky Baníku. Na nádraží v hanácké metropoli dorazilo zhruba 1500 fanoušků ostravského celku. Připraveno na ně bylo na 400 strážců zákona. Zápas 15. kola Gambrinus ligy začal v 17 hodin

Těsně před výkopem museli policisté řešit několik drobných šarvátek. "Proběhlo několik drobných šarvátek, které jsme včas vyřešili. Nikdo není zraněný a nejsou ani žádní zatčení. Doufám, že tomu tak bude i nadále," řekl tn.cz po začátku zápasu velitel olomoucké policie Jaroslav Chytil. Ten upřesnil, že na stadionu jsou přítomny 3000 fanoušků Baníku.

Přísná bezpečnostní opatření

Přímo na nádraží čekal na fotbalové chuligány policejní kordon těžkooděnců, který je vedl na stadion. Po celé trase Olomoucí jsou uzavřené ulice, do kterých nemohou osobní auta, ani prostředky městské hromadné dopravy. Majitelé restaurací a prodejen byli upozorněni, aby své podniky raději vůbec neotevírali.

Rvačku rozehnala policejní auta

Policie musela řešit první incident ještě před příjezdem hlavní skupiny ostravských fandů. V centru města se poprali dvě skupinky znepřátelených táborů, policie včas zakročila.
"Incident se stal asi hodinu před příjezdem speciálního vlaku. Postavily se proti sobě dvě skupiny osob, ale po příjezdu policejních aut se rozutekly," řekl Chytil.

Na jaře zažila Olomouc apokalypsu

Jeho slova potvrzuje přímo z místa i reportérka tn.cz Vanda Rajnochová: "Policie situaci monitoruje již od brzkých ranních hodin, zatím nebyl nikdo obviněn."

Přísné bezpečnostní podmínky jsou důsledkem špatné pověsti ostravských fanoušků i díky tomu, že na jaře po jejich řádění málem lehl místní stadion popelem

Dálnice D1 kvůli sněhu kolabuje, v jednom úseku havarovalo 17 aut

25. listopadu 2008 v 1:07 | ...novinky.cz |  Ostatní
Teploty pod nulou, namrzající vozovka a sem tam husté sněhové přeháňky komplikují od rána situaci na silnicích v kraji Vysočina. Policisté a silničáři se od rána nezastavili zejména na celém vysočinském úseku dálnice D1, nehody se však naštěstí dosud obešly bez vážnějších zranění. Hlavní dopravní tepna Česka od sobotního rána již dvakrát stála. Na dvoukilometrovém úseku ve směru na Prahu havarovalo 15 osobních a dvě nákladní auta. zdroj novinky.cz

Vánoce budou opět na blátě

25. listopadu 2008 v 1:06 | ...novinky.cz |  Ostatní
Vánoce asi dodrží dlouholetou tradici. V nížinách budou na blátě, ale na horách se lyžovat bude. "Skutečně podle meteorologických modelů to zatím tak vypadá," řekla Právu Dagmar Honsová z pražského Meteopressu. více na novinky.cz

Společnosti Datart hrozí exekuce

25. listopadu 2008 v 1:05 | ...novinky.cz |  Ostatní
Společnosti Datart International, která patří mezi největší prodejce spotřební elektroniky v Česku, hrozí exekuce. Síť obchodů Datart vede spor o více než 50 miliónů korun s firmou AXP Praha, která tvrdí, že jí Datart dluží peníze za dodávku informačního systému. Více na novinky.cz